РЕГІОНБУДСЕРВІС

Труба PE-RT, PP в теплоізоляції та без неї

В кінці 2010 року концерн Dow Chemical Company представив останні розробки в області матеріалів для гарячого водопостачання та опалення, що дозволяють розширити сферу застосування PE-RT type 2 для виробництва труб, які використовуються при будівництві висотних будівель. Цей полімер є основою нового класу PE-RT. За рахунок удосконалення молекулярної структури і можливостей управління процесом полімеризації тепер стало можливим отримання поліетиленів з винятковою тривалою гідростатичною міцністю при високих температурах.

З огляду на властивості матеріалу і нарощування випуску труб PE-RT українськими виробниками, тенденція заміщення сталевих, поліпропіленових і труб РЕХ з кожним роком буде все очевидніше.

PE-RT — новий клас поліетилену для виробництва труб ХВП, ГВП, опалення. PE-RT створювався в якості заміни зшитого поліетилену PEX, який, незважаючи на свої властивості, має деякі незручності для виробників і споживачів труб: його не можна зварювати, він не допускає вторинної переробки, вимагає зшивання, тоді як PE-RT — звичайний термопласт (як, наприклад, поліпропілен PPRC) — володіє близькими до PEX-властивостями, але при переробці даний матеріал не вимагає зшивання.

Прибравши з технологічного процесу стадію зшивання ПЕ, збільшує продуктивність лінії і дозволяє позбутися від поняття «відсоток зшивання», що гарантує стовідсоткову роботу трубопроводу при заявлених характеристиках.

ТРУБИ З ПРОВІДНОЮ ТРУБОЮ З ПОЛІПРОПІЛЕНУ РР-R 1

Малюнок 1.

Кристалічна мікроструктура компаунда термостійкого поліетилену PE-RT

Температурний профіль екструзії дозволяє переробляти сировину PE-RT на стандартному обладнанні, матеріал прекрасно зварюється з використанням звичайних зварювальних апаратів, тому все більше виробників труб воліють його зшитому поліетилену.

PE-RT рекомендується для виготовлення будь-яких труб комунального призначення: подача гарячої та / або холодної води в напірних мережах, нагрівання та подачі питної води в будівлях, для системи «тепла підлога», радіаторного опалення. Такі трубопровідні системи, як правило, працюють під тиском від 2 до 10 бар при температурі до 80 ° C з аварійними температурами 95-100 ° C. Умови використання труб гарячої води різних класів призначення описуються в стандарті ГОСТ 52134 (підлогове панельне опалення, з’єднувальні труби батарей опалення та водопровідно-каналізаційні труби).

Перевагами таких пластикових труб є надзвичайна гнучкість, відсутність корозії і стійкість до багатьох хімікатів. PE-RT-труби відрізняються легкістю монтажу, а можливість зварювання плавленням і легка вага труб спрощують роботу з ними на місцях і транспортування. Крім того, відсутність зшивання дозволяє досягати високих швидкостей виробництва.

Підводячи підсумок, позначимо переваги труб з PE-RT:

 • PE-RT — поліетилен c підвищеною термостійкістю, відповідає вимогам ГОСТ 52134 та інших світових стандартів для систем гарячого водопостачання та опалення;
 • процес виготовлення труб «прозорий»: одна стадія, без зшивання;
 • висока гнучкість = легкість монтажу одношарових труб;
 • найкращий матеріал полімерних труб завдяки значним перевагам в технологічні властивості композитних труб.

Таким чином, труби PE-RT мають велике майбутнє в швидко зростаючому сегменті

Порівняння труб PEX і PE-RT.

Багато хто вважає, що труби PE-RT те ж саме, що і PEX. До того ж, поліетиленові труби PE-RT активно рекламуються в останні роки і мають більш низьку ціну.

По ряду характеристик ці труби подібні. це:

 • стійкість до високої температури;
 • стійкість до ультрафіолету;
 • гладка внутрішня поверхня, не схильні до відкладень;
 • малий радіус вигину (для труби діаметром 16 мм 5 радіусів);
 • способи монтажу — за допомогою обтискних і прес-фітингів, натяжних гільз (відповідно до інструкції виробника)
 • PE-RT можна зварювати, а PEX не можна;
 • труби PE-RT підлягають вторинній переробці.

Класифікація експлуатаційних характеристик

Труби з термопластів і фітинги до них застосовують в системах холодного водопостачання, гарячого водопостачання та опалення з температурними режимами, зазначеними в таблиці нижче.

Встановлено такі класи експлуатації труб і фітингів:

 • клас 1 — для РР-Н, РР-В, PP-R, PP-RCT, РЕ-Х, РВ, PVC-C тип I, PVC-C тип II, PE-RT тип I, PE-RT тип II ;
 • клас 2 — для РР-Н, РР-В, PP-R, PP-RCT, РЕ-Х, РВ, PVC-C тип I, PVC-C тип II, PE-RT тип I, PE-RT тип II ;
 • клас 4 — для РР-Н, РР-В, PP-R, PP-RCT, РЕ-Х, РВ, PVC-C тип II, PE-RT тип I, PE-RT тип II;
 • клас 5 — для РР-Н, РР-В, PP-R, PP-RCT, РЕ-Х, РВ, PVC-C тип II, PE-RT тип I, PE-RT тип II;
 • клас «ХВ» — для РР-Н, РР-В, PP-R, PP-RCT, РЕ-Х РВ, PVC-C тип I, PVC-C тип II, PE-RT тип I, PE-RT тип II, РЕ, PVC-U.
ТРУБИ З ПРОВІДНОЮ ТРУБОЮ З ПОЛІПРОПІЛЕНУ РР-R 2

Примітка:

Троб — робоча температура або комбінація температур води, що транспортується, обумовлена областю застосування;

Тмакс — максимальна робоча температура, дія якої обмежена за часом

Тзвар — аварійна температура, що виникає в аварійних ситуаціях при порушенні систем регулювання

Згідно стандарту, труби PE-RT тип 2 можуть використовуватися для всіх 5 класів експлуатації (включаючи найбільш жорсткі умови — радіаторне опалення).

З кінця 2018 року наш ексклюзивний партнер ТОВ «Перший трубний завод», налагодив виробництво труб PE-RT тип 2 з поліетилену Dowlex 2388.

На сьогоднішній день ми можемо Вам запропонувати труби PE-RT тип 2 та труби PP (AQUATHERM GmbH) без ізоляції або в теплоізоляції пінополіуретаном в поліетиленовій та СПІРО оболонці:

 • Застосовуються для підземного, наземного та будинковому прокладання мереж холодного водопостачання(ХВП), гарячого водопостачання (ГВП), опалення, кондиціонування, тепла підлога,транспортування хімічних середовищ;
 • Ø 20-250 мм (PE-RT) ; Ø 25-200 мм (PP)
 • Значно більший (більше 50 років) термін експлуатації порівняно зі сталевими трубами
 • Корозійна і хімічна стійкість, а таж гладка внутрішня поверхня, що перешкоджає утворенню органічних і неорганічних відкладень, які сприяють розмноженню бактерій
 • Невелика маса в порівнянні з металевими трубами
 • Висока стабільність і ударна в’язкість
 • Легкий і швидкий монтаж
 • Комплектуються всіма необхідними фітингами

Наші професійні менеджери завжди раді допомогти Вам підібрати труби PE-RT, PP в теплоізоляції та без неї, що відповідає Вашим вимогам за найпривабливішою ціною!

З приводу наявності труб PE-RT, PP  та ціни Ви завжди можете зв’язатися з нами або залишивши заявку на нашому офіційному сайті.

тел: +38 044 501-91-59

email: regionbudservice@gmail.com

rbuds@ukr.net